Wiosenne porządki.

Pomiędzy zimą a Twoim autem była chemia, ale ten związek się już skończył. W związku z tym trzeba dokładnie umyć auto, zanim pozostałości zimy nie wgryzą się ostatecznie w karoserię 
i podzespoły.

Warto pamiętać, aby zacząć myć auto delikatnie – szczególnie na początku całego procesu. Dociskając gąbkę niszczymy lakier, dodatkowo szorując go cząstkami brudu. Pamiętaj także 
o dokładnym spłukaniu szamponu i wytarciu samochodu. Dzięki temu nie pojawią się na nim plamy po zaschniętej wodzie. 

Kolejna sprawa to oczyszczenie kanałów odpływowych z podszybia, które często zatykają się od liści czy brudu, torując drogę korozji i powodując nieprzyjemny zapach. 

Wiosenne porządki trzeba też zrobić w środku. Nagrodą będzie przyjemny zapach i znaczenie wyższy komfort jazdy. Krótko mówiąc, warto porządnie odkurzyć samochód w środku, wytrzeć z kurzu, umyć oraz nawoskować deskę rozdzielczą i inne plastikowe elementy. 

Przydałoby się także umyć szyby od wewnątrz – osadzała się na nich zimowa wilgoć, przyciągała kurz i brud. Wszystkie zabiegi pielęgnacyjne są proste i nie wymagają specjalistycznej wiedzy, a gwarantują znacznie lepszy efekt niż wieszanie choinek zapachowych. 

Umycie i zabezpieczenie karoserii to dopiero początek. Warto umyć podwozie, a przynajmniej dobrze wypłukać nadkola. 

Przy okazji należy przyjrzeć się różnym gumowym elementom, które zimą pracowały 
w trudnych warunkach.  

A na koniec:

  • Sprawdź stan piór wycieraczek, czy przypadkiem nie popękały przez zimę
  • Zadbaj o letni płyn do spryskiwaczy
  • Wymień opony na letnie (kiedy temperatura sięgnie powyżej 7 stopni) a przy okazji sprawdź również w jakiej kondycji jest Twój zapas (o ile go masz)

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer