Nowy tablet od Volvo, to hit technologiczny!

Na polskim rynku pojawił się nowy, specjalnie zaprojektowany tablet przeznaczony z myślą 
o podróżujących rodzinach z dziećmi. Ma on niezwykły wygląd, wyjątkową konstrukcję 
i… całkiem sporo waży.  To niezwykle atrakcyjne rozwiązanie technologiczne prosto od Volvo zaskakuje swoją prostotą, ponieważ to okazuje się, że to w zasadzie pomalowana cegła, która jedynie swoim wyglądem przypomina wspomniany właśnie wcześniej tablet.

Na zlecenie Volvo Car Warszawa przeprowadzono badania, z których wynika, że ponad 70% rodziców pozwala dzieciom na zabawę tabletem podczas podróży samochodem, jednak tylko 38% z nich odpowiednio zabezpiecza ten przedmiot w aucie. 

Dlatego Volvo rozpoczęło kampanię edukacyjną – pokazując cegłę pomalowaną tak, 
by przypominała tablet. Dzięki temu nietypowemu przedmiotowi można przekonać się, jak ciężki będzie ów przedmiot podczas gwałtownego hamowania czy stłuczki. Projekt ten ma na celu uzmysłowić rodzicom, jak niebezpieczne może stać się te niezwykle pożądane przez ich pociechy narzędzie, jeśli nie będzie w odpowiedni sposób zabezpieczone podczas podróży autem.

Żyjemy w czasach, gdzie dzięki rozwojowi technologii możemy puścić dziecku bajkę 
lub pozwolić gać w grę na tablecie, a sami skupić się na drodze, przemierzając w ciszy i spokoju kolejne kilometry. Przy okazji dość skutecznie eliminując pamiętne: „…a daleko jeszcze…”

Należy jednak pamiętać, że niezabezpieczone przedmioty w aucie mogą zrobić krzywdę, 
nie tylko podczas wypadku, ale choćby podczas gwałtownego awaryjnego hamowania. Niezamocowany przedmiot podczas zderzenia przy prędkości zaledwie 50 km/h staje się ok 40 razy cięższy. Czyli niegroźnie wyglądająca półlitrowa butelka z wodą może ważyć podczas zderzenia ok 20 kg.

Przygotowana kampania ma zwrócić uwagę, że na bezpieczeństwo podróży w znacznym stopniu wpływa odpowiednie zabezpieczenie m. inn. tabletów, z których maluchy bardzo często korzystają w trakcie jazdy. 

Nie wszyscy rodzice bowiem zdają sobie sprawę, że taki przedmiot pozostawiony luzem, podczas wypadku może stać się niezwykle niebezpieczny dla zdrowia a nawet życia wszystkich osób przebywających w aucie. 

Dlatego warto zadbać, aby wszystkie potencjalne niebezpieczne przedmioty znajdujące 
się w kabinie naszego auta były w odpowiedni sposób zabezpieczone. Bo jeśli mamy na coś wpływ i możemy ograniczyć ryzyko to bezwględnie starajmy się to robić.  

Bo bezpieczeństwo zaczyna się od Ciebie…

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer