Bezszlabanowe podróżowanie czas zacząć!

Od 1 grudnia 2021 roku zmianie uległy zasady dokonywania opłat na 2 odcinkach autostrad: A2 i A4.

A temat dotyczy KAŻDEGO kto planuje bądź planować będzie przejazd tymi odcinkami autostrad.

Jak było wcześniej, każdy wie – była bramka, bilecik i na bramce zjazdowej czekał ktoś kto przyjął opłatę za przejazd. Nie było też stresu, że zapomnimy zapłacić i z tego powodu otrzymamy mandat.

Jak jest teraz? Nie ma szlabanów. Nikt nie czeka na bramkach by pobrać opłatę, a zapłacić za przejazd nadal trzeba… A dodatkowo istnieje ryzyko przegapienia konieczności zapłaty za przejechany odcinek i możliwość otrzymania 500 zł „mandatu” 

Co zatem zrobić, aby móc cieszyć się bezszlabanową wolnością podróżowania i uniknąć niepotrzebnych kosztów? To proste. Wystarczy dokonać wcześniej opłaty za przejazd. 

Opłatę za przejazd można dokonać na klika sposobów a jednym z nich jest zakup tzw. e-biletu autostradowego. E-bilet autostradowy można kupić z 60-cio dniowym wyprzedzeniem, podając jedynie niezbędne dane (numer rejestracyjny samochodu, odcinek autostrady oraz planowaną datę i godzinę rozpoczęcia przejazdu) za pośrednictwem:

Każdy e-bilet autostradowy posiada swój unikatowy NUMER IDENTYFIKACYJNY BILETU. Należy zachować go do ewentualnej kontroli.

Zakupiony bilet będzie ważny 48 godzin od wskazanej daty rozpoczęcia przejazdu. Jeśli zmieniliśmy plany, możemy zwrócić bilet przed zadeklarowaną godziną startu podróży w taki sam sposób, w jaki go kupiliśmy tzn.  jeśli nabyliśmy bilet w aplikacji e-TOLL PL BILET to zwrócimy go również w aplikacji, natomiast jeśli nabyliśmy bilet u któregoś z partnerów to zwrócimy go u tego partnera, zgodnie z ustalonymi zasadami.

Aplikacja mobilna „e-TOLL PL BILET” 
Jest darmowym narzędziem przeznaczonym do zainstalowania na urządzeniu mobilnym. Z aplikacji mogą korzystać kierowcy motocykli, pojazdów samochodowych i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 tony.

Aplikacja umożliwia:

  • zakup e-biletu autostradowego, a tym samym opłatę za przejazd odcinkami państwowych autostrad płatnych A2 (Konin-Stryków) i A4 (Wrocław-Sośnica) od 1 grudnia 2021 r.
  • wygenerowanie potwierdzenia zakupu e-biletu autostradowego w formie pliku PDF
  • wgląd w historię wszystkich zakupionych e-biletów autostradowych
  • zwrot niewykorzystanego e-biletu autostradowego

Zaletą aplikacji jest niewątpliwie szybkie i wygodnie opłacanie przejazdu bez konieczności rejestracji i przesyłania danych geolokalizacyjnych w systemie e-TOLL.

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer